Casanovas Ferros, 72 anys d’història
L'any 1945 i amb viatges a Bilbao per aconseguir ferro i pal.liar així l'escassetat del sector a l'època d'economia de postguerra, Josep Mª Casanovas Enrich va iniciar a Sabadell la seva activitat comercial dins el sector metal.lúrgica
En poc temps va obrir un petit local al "Vapor de La Mercantil Sabadallense" (Buxeda Vell), on molt aviat va començar a guanyar-se un merescut prestigi com expert en ferros i derivats.

La seva activitat comercial fou creixent i cap a finals dels anys 50 va traslladar la seva empresa a un local més gran, una antiga fundició situada a la carretera de Barcelona. Gràcies a la superior capacitat de magatzem, va poder donar cabuda a un important estoc de productes i fer front a la creixent demanda per part d'un cada cop més gran nombre de clients.

L'any 1963, i amb acertada visió de futur, Casanovas Ferros va construir l'actual i ampli edifici de la plaça Ramon Llull, en una zona de gran futur que compta amb unes excel.lents vies de comunicació i que s'ha convertit en un dels millors exponents de l'activitat industrial i mercantil de Sabadell.
Amb l'obertura del magatzem de Vacarisses l'any 1999 Casanovas Ferros ha dotat les seves instal·lacions amb moderna tecnologia en grues i maquinària diversa, el que ha permès millorar les condicions de treball i d'emmagatzament, augmentant l'oferta de productes i la qualitat del seu servei.

Són 72 anys d'història i d'experiència que motiven a Casanovas Ferros a seguir endavant, servint cada dia millor als seus clients.
Instal·lacions
Vacarisses
Pol. Industrial Can Torrella
Ronda Shimizu, 12
08233 Vacarisses (Bcn)
Tel. Administració: 93 712 28 57
Tel. Magatzem: 93 828 08 22
casfer@casanovasferros.com
Horari : Dill-Div 8h-14h i 15h-18h
Distribució de comandes grans. Facilitat logística d’espai.
Sabadell
Plaça Ramon Llull, 4 i 5
08203 Sabadell (Bcn)
Tel. Administració: 93 712 28 57
Tel. Magatzem: 93 712 27 97
casfer@casanovasferros.com
Horari : Dill-Dij 8h-13h i 15h-19h
Div 8h-13:30h i 14:30h - 18h
Prioritat de venda al detall, sense abandonar la vessant empresarial.
Obertura de noves entrades al carrer Joanot Martorell, per tal de facilitar el servei als clients.
El nostre equip humà té com objectiu facilitar el servei als nostres clients, oferint un producte de finalitat i un tracte flexible i eficaç.
Joan Prats
Director Comercial

93 712 27 97
jprats@casanovasferros.com
Jordi Silvestre
Cap Vendes Sabadell

93 712 27 97
jsilvestre@casanovasferros.com
Pere Villalba
Comercial Sabadell

93 712 27 97
pvillalba@casanovasferros.com
Vera Loupas
Vendes Sabadell

93 712 27 97
vloupas@casanovasferros.com
Emma Casanovas
Cap Vendes Vacarisses

93 828 08 22
ecasanovas@casanovasferros.com
Dani Cànovas
Comercial Vacarisses

93 828 08 22
dcanovas@casanovasferros.com
Daniel Chicano
Comercial Vacarisses

93 828 08 22
dchicano@casanovasferros.com
Laura Puente
Vendes Vacarisses

93 828 08 22
lpuente@casanovasferros.com
Marina Casanovas
Administració

93 712 28 57
mcasanovas@casanovasferros.com
Núria Barrufet
Comptabilitat

93 712 28 57
nbarrufet@casanovasferros.com
Josep Casanovas
Gerència

93 712 27 97
jcasanovas@casanovasferros.com
Utilitzem galetes pròpies i de tercers per oferir els nostres serveis i recollir informació estadística. Si continua navegant, accepta la seva instal·lació i el seu ús. Pot canviar la configuració o obtenir més informació a la nostra Política de cookies